Benavides a 459 kilométeres, meglehetősen gyors szakaszt négy óra alatt teljesítette, és fölényes győzelmet aratott: 4 perc 47 másodperccel előzte meg Edgar Canetet, míg Adrien Van Beveren – aki eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a yanbui rajt óta – 4 perc 57 másodperces hátránnyal ért célba. A KTM versenyzője az erődemonstráció ellenére továbbra is harmadik az összetettben, mindössze 15 másodpercre Ricky Brabectől. Ez volt Benavides hetedik szakaszgyőzelme a Dakaron, ami több mint figyelemre méltó.
Az összetett Top 3 sorrendje nem változott: Daniel Sanders továbbra is vezeti a versenyt, ám a mai harmadik helye holnap hátrányt jelenthet számára legfőbb üldözőjével, Ricky Brabeckel szemben. Az amerikai 4 perc 25 másodperces hátrányban van, viszont a következő szakaszon csak tizedikként rajtol, 21 perccel Sanders után, ami kedvező taktikai helyzetet teremt számára.
A Monster Energy Honda HRC versenyzője híres stratégiai érzékéről, és könnyen saját javára fordíthatja ezt az előnyt.A Red Bull KTM Factory Racing továbbra is őrzi vezető pozícióját, ám a rali még messze nem lefutott, annak ellenére sem, hogy Tosha Schareina időt veszített a mai napon. A spanyol motoros másodikként indult, sok időbónuszt gyűjtött az útvonalnyitásért, ugyanakkor nem tudta tartani a tempót az éllovassal.
Jelenleg alig több mint 15 perc a hátránya az összetettben.A Rally2 kategória versenyzője, Michael Docherty ismét beleszólt a RallyGP mezőny küzdelmeibe: a Wadi Ad-Dawasirba vezető szakaszon az összetett ötödik helyén végzett, miközben megszerezte idénybeli ötödik Rally2-es szakaszgyőzelmét. Ez ugyan nem pótolja az első maratoni szakaszon elszenvedett komoly időveszteséget, amely szertefoszlatta összetett reményeit, de mindenképpen tisztes vigaszdíj.
Dakar 2026 – Kibővített összefoglaló, 7. szakasz
Autók | Ekström villant, Al Attiyah fellélegezhet
A dakari siker receptje jól ismert: rengeteg tehetség, metronómszerű állandóság és egy csipetnyi szerencse. Akár esélye lesz a végső győzelemre a hátralévő hat szakaszon, akár nem, Mattias Ekström ismét bebizonyította, hogy minden szükséges összetevő megvan benne.A svéd pilóta megszerezte hetedik Dakar-szakaszgyőzelmét, João Ferreirát 4:27-tel, Mitch Guthrie-t pedig 4:55-tel megelőzve.A yanbui rajt óta végig az élmezőny közelében autózott, és a mai napon minden a helyére került ahhoz, hogy előrelépjen az ideiglenes összetettben. Jelenleg 4 perc 47 másodpercre van a listavezető Nasser Al Attiyahtól.Az ötszörös Dakar-győztes katari versenyző azonban továbbra is számos ütőkártyát tart a kezében. Ezúttal nem a nyers tempó hozta meg számára az előnyt – mindössze 11. helyen végzett –, hanem az, hogy a wadi ad-dawasiri szélviszonyok végül neki kedveztek.
Legnagyobb riválisa, Henk Lategan a szakasz nagy részében az összetett vezetés átvételének küszöbén állt, és már körvonalazódott a Toyota Hilux és a Dacia Sandrider közötti kemény párharc, amikor a 428. kilométernél a dél-afrikai versenyző majdnem tíz percre megállni kényszerült. Ez elég volt ahhoz, hogy elveszítse a szakaszgyőzelmet és kicsússzon az ideiglenes dobogóról (negyedik, 7:21-es hátránnyal).
Al Attiyah így valamelyest fellélegezhet.Ekström azonban nem volt az единetlen Ford Raptor-pilóta, aki remek napot zárt. Nani Roma is maximálisan hozta az elvárásokat – sőt, még túl is teljesítette azokat. A katalán versenyző megőrizte összetett harmadik helyét, miután Lategan problémákba ütközött, és mintegy egy perccel csökkentette hátrányát Al Attiyahhoz képest, amely jelenleg 7 perc 15 másodperc. Csapattársával ellentétben kiváló rajtpozícióból vághat neki a 2026-os Dakar leghosszabb gyorsasági szakaszának.









